Skip links

ChatGPT’de Verilerinizi Yönetmenin Yeni Yolları

ChatGPT'de Verilerinizi Yönetmenin Yeni Yolları

ChatGPT’de sohbet geçmişini kapatma özelliği GELDİ. Sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında başlatılan sohbetler, modellerİ eğitmek ve geliştirmek için kullanılmayacak ve geçmiş kenar çubuğunda görünmeyecektir. Bugünden itibaren tüm kullanıcılara sunulacak olan bu kontroller ChatGPT’nin ayarlarında bulunabilir ve istenildiği zaman değiştirilebilir. Bunun, verilerinizi yönetmek için mevcut devre dışı bırakma sürecinden daha kolay bir yol sağlayacağını umuluyor. Sohbet geçmişi devre dışı bırakıldığında, yeni konuşmaları 30 gün boyunca saklanılacaktır ve kalıcı olarak silmeden önce yalnızca kötüye kullanımı izlemek için gerektiğinde incelenecektir.

Ayrıca, verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyoneller ve son kullanıcılarını yönetmek isteyen işletmeler için yeni bir ChatGPT Business aboneliği üzerinde çalışılıyor. ChatGPT Business, API’nin veri kullanım politikalarını takip edecek; bu da son kullanıcıların verilerinin varsayılan olarak modelleri eğitmek için kullanılmayacağı anlamına geliyor. ChatGPT Business’ı önümüzdeki aylarda kullanıma sunmayı planlanıyor.

Son olarak, ayarlardaki yeni bir Dışa Aktarma seçeneği, ChatGPT verilerinizi dışa aktarmayı ve ChatGPT’nin hangi bilgileri sakladığını anlamayı çok daha kolay hale getiriyor. Konuşmalarınızı ve diğer tüm ilgili verileri içeren bir dosyayı e-posta ile alacaksınız.

OpenAI, kullanıcıların verilerini toplar ve depolar, ancak bu verileri belirli bir süre sonra anonimleştirir ve kişisel bilgileri kaldırarak gizliliği sağlar. Ayrıca, bu veriler genellikle modelin eğitimini ve geliştirmesini desteklemek amacıyla kullanılır.

Kullanıcı gizliliğini önemseyen OpenAI, gizlilik politikalarını ve veri güvenliği önlemlerini sürekli olarak gözden geçirir ve geliştirir. Eğer bu konuda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, OpenAI’nin resmi gizlilik politikalarını inceleyebilirsiniz. Her zaman dikkatli olmanız ve kişisel bilgilerinizi paylaşmamanız önemlidir. Özel ve hassas bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının.

  • Get yourself comfortable.
  • Manage your workspace and organize your desk.
  • Adjust the work/life balance.
  • Keep In touch with your co-workers.
Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanmaktadır.
Home
Account
Cart
Search