Skip links

Performance Max Nedir?

Performance Max Nedir?

Performance Max, performans reklamverenlerinin tüm Google Ads envanterlerine tek bir kampanyadan erişmesine olanak tanıyan bir kampanya türüdür. Sonuç olarak, daha fazla müşteriye görünebilir ve hedeflerinize göre daha fazla dönüşüm sağlayabilirsiniz.

Performance Max, performans reklamverenlerinin tüm Google Ads envanterlerine tek bir kampanyadan erişmesine olanak tanıyan bir kampanya türüdür. Sonuç olarak, daha fazla müşteriye görünebilir ve hedeflerinize göre daha fazla dönüşüm sağlayabilirsiniz. 

Performance Max ve diğer kampanyalar arasındaki temel fark, Google’ın, reklam verenin sağladığı bilgilere dayanarak kampanyanın hedeflemesini ve yayınlanmasını otomatik hale getirmesidir.

Performance Max, belirtilen dönüşüm hedeflerine göre performansı artırmasına yardımcı olur. 

Performans Max Kampanyaları Hakkında

Maksimum Performans Kampanyaları, reklamverenlerin YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı, Keşfet, Gmail ve Google Haritalar’da reklam satın almasını ve reklamları optimize etmesini sağlayan yeni bir yöntemdir. Bu kampanyalar, anahtar kelime tabanlı Arama Ağı kampanyalarını tamamlar ve Google’ın tüm reklam kanallarında ve envanterinde dönüşümleri ve değeri tek bir kampanyadan artırmanıza yardımcı olmak için Google’ın yapay zeka teknolojisini kullanır. Maksimum Performans kampanyaları, sizin için önemli olan hedefleri temel alır.  

Avantajları Nelerdir?

  1. İşletmeniz için önemli olan dönüşüm hedeflerini seçme ve dönüşümleriniz için değerler belirleme
  2. Doğru bütçeyi ve teklif stratejisini seçme
  3. Alakalı arama sorgularında daha fazla dönüşüm elde etmek için Nihai URL genişletmesini açık tutma
  4. Öğe grubunuza çeşitli reklam öğeleri yükleme
  5. Dönüşüm gerçekleştirme olasılığı daha yüksek olan kitleleri belirtmek için kitle sinyalleri ekleme

Maksimum Performans kampanyalarınızın hangi hedeflere yönelik optimizasyon yapmasını istediğinizi belirlemek ve işletmeniz için gerçekten önemli olan dönüşümleri raporlamak önemlidir. Böylece kampanya, potansiyel müşteri elde etme, online veya çevrimdışı satışları artırma gibi, aradığınız tüm dönüşümleri sağlayabilir. Maksimum Performans kampanyaları, hâlihazırda Arama Ağı kampanyalarınızda bulunan anahtar kelimelerle tam olarak eşleşen arama sorgularıyla eşleşmez. Ancak bu kampanyalar, ek değer sağlamaya yardımcı olmak için daha yüksek bir Reklam Sıralamasına sahip diğer açık artırmalarda yayınlanır. 

Temel Özellikleri

URL Genişletme: Makine öğrenimi aracılığıyla, varsayılan URL Genişletme özelliği, hedefiniz için en iyi performansı sağlamak için müşteri amacına göre bir açılış sayfası seçer.

Asset Grupları: Performance Max reklam formatları yerine asset gruplarını kullanır.  Asset grupları tek bir tema veya hedef kitleyle ilgili bir dizi varlık içerir. Kampanya başına birden fazla grup oluşturulabilir.

  • Get yourself comfortable.
  • Manage your workspace and organize your desk.
  • Adjust the work/life balance.
  • Keep In touch with your co-workers.
Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanmaktadır.
Home
Account
Cart
Search